Zoznam detí MŠ Práva a povinnosti rodičov Prijímanie do MŠ Poplatky v MŠ Aktivity v MŠ Fotografie z akcií

MATERSKÁ ŠKOLA - Prijímanie do MŠ

Prijímanie detí do materskej školy

Rodičia si od zástupkyne MŠ prevezmú PRIHLÁŠKU do materskej školy a vyplnenú prihlášku spolu s potvrdením od pediatra prinesú naspäť do materskej školy, spravidla v období zápisu do materskej školy v mesiaci marec.

Deti sa prijímajú do materskej školy k septembru nasledujúceho roku počas zápisu detí do materskej školy, a to v mesiaci marec. K prijatiu rodič potrebuje prihlášku, ktorá je k dispozícii v materskej škole na Hargašovej ul. 7. V priebehu školského roka sa deti prijímajú priebežne,ak to dovoľuje voľná kapacita zariadenia. O tom, je možné informovať sa priamo u zástupkyne pre materskú školu.

Zástupkyňa pre materskú školu oznámi  do 15.02. 2008 termín zápisu detí a kritériá  pre prijatie dieťaťa do materskej školy, napr. prednostne sa prijímajú deti 5-ročné, ktoré k 1.septembru nasledujúceho roka nastúpia do ZŠ a deti s odloženou školskou dochádzkou. Ostatné sa doplnia podľa dátumu prihlásenia do MŠ.

Rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí do materskej školy si  rodič v priebehu posledného aprílového týždňa príde do MŠ prevziať osobne.

Čo potrebuje dieťa pri nástupe do materskej školy:

·        fotokópiu preukazu poistenca

·        evidenčný lístok

·        vyhlásenie rodičov o bezinfekčnosti prostredia

·        prezuvky, pyžamo, , náhradné oblečenie

·        vešiak do skrinky

·        úbor na cvičenie, cvičky pre 4-6 ročné deti

·        vankúšik

·        výtvarné potreby

·        hygienické potreby

Všetky osobné veci dieťaťa rodič označí , aby neprišlo k zámene.