ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ

Školský klub detí ako školské zariadenie je súčasťou základnej školy. Mnohí rodičia poznajú školský klub skôr pod názvom družina. Je základnou formou výuky a starostlivosti o deti  poskytovanej mimo vyučovania.

Plní niekoľko základných funkcií, v prvom rade je to výchovné pôsobenie na deti v čase mimo vyučovania. Okrem výchovnej funkcie plní zdravotnú a sociálnu, pretože zabezpečuje sociálnu starostlivosť a poskytuje bezpečnosť pre deti  v čase, kedy sú rodičia v zamestnaní.

V školskom klube detí majú možnosť žiaci pripraviť sa na vyučovanie a rozvíjať svoju záujmovú činnosť pod vedením skúsených pedagógov, t. z. zmysluplne využívať svoj voľný čas.

Činnosť školského klubu detí je rozdelená do troch oblastí:

1.    Oddychová, relaxačná a rekreačná činnosť

2.    Záujmová činnosť

3.    Vzdelávacia činnosť

Prevádzka školského klubu detí je denne v čase od skončenia vyučovania do 17,30 hod.

Mesačný poplatok v zmysle Vyhlášky MŠ SR č. 588/2004 je stanovený na 300,- Sk mesačne na jedno dieťa. Mesačný príspevok v zmysle citovanej vyhlášky sa použije na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením v školskom klube detí.

V  školskom roku 2007 / 2008  máme otvorené 3 oddelenia.

Umiestnenie detí v školskom klube nie je povinné, ale je pre deti 1.stupňa prirodzené, ak vychovávateľ zabezpečí pre žiakov dohľad v čase obeda, učí deti kultúru stolovania, príprava na vyučovanie, dohliada na žiakov v čase medzi návštevou nimi vybraných útvarov záujmovej činnosti – krúžkov a tiež zabezpečí odovzdanie žiaka rodičom.

Vychovávateľky

Mária Sajanová (1.oddelenie – 1.A + 1.B)

Katarína Bačeková (2.oddelenie – 2.A + 2.B)

Mgr. Katarína Schifferová (3.oddelenie – 3.A + 3.B + 4.tr.)