Zoznam detí MŠ Práva a povinnosti rodičov Prijímanie do MŠ Poplatky v MŠ Aktivity v MŠ Fotografie z akcií

MATERSKÁ ŠKOLA HARGAŠOVA 7

Pohľad do materskej  školy

Vážený priatelia, dovoľte, aby sme Vám priblížila život v materskej škole v Záhorskej Bystrici, na Hargašovej ulici, kde vychovávame a vzdelávame, pod odborným vedením  pedagógov, takmer tri desiatky rokov, našich najmenších od 2,5 do 7 rokov.

Počas svojho trvania prešla výchova a vzdelávanie v materskej škole viacerými zmenami. Posledná veľká zmena bolo spojenie Základnej školy   Hargašova ul. č.5 a  Materskej školy Hargašova  ul. č.7 od 1.1.2004 do spoločného právneho subjektu Základná škola s materskou školou  Hargašova ul č.5  Záhorská Bystrica, ktorého zriaďovateľom je Miestny úrad mestskej časti Záhorská Bystrica,  Námestie rodiny č.1, Bratislava.

Už štvrtý rok spolupracujeme v spoločnom subjekte a  hľadáme nové, efektívnejšie riešenia, ktoré by zjednodušili organizačné a ekonomické  riadenie v prospech práce  celého kolektívu pracovníkov a v neposlednom rade našich detí a žiakov.

Inštitucionálna predškolská výchova, ktorá sa realizuje v materskej škole predstavuje rovnocennú súčasť výchovno-vzdelávacej sústavy.

Zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí predškolského veku vychádzajúcu zo záväzného dokumentu pre pedagógov - Programu výchovy a vzdelávania detí predškolského veku.

Zameranie materskej školy

Vychádzajúc z podmienok a prostredia materskej školy sa snažíme:

·        v podpore zdravia sa orientovať na zásady správnej výživy s cieľom zabezpečiť deťom zdravý vývin, duševnú pohodu a zdravie v dospelosti

·        zapojenie do projektu „Škola podporujúca zdravie“ rozšíreného o mini  projekt „Čistá škola“

·        skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu s dôrazom na prípravu detí na vstup do základnej školy, zamerať pozornosť na deti s odloženou školskou dochádzkou

·        podporovať environmentálne bádateľské aktivity zamerané na tvorbu a ochranu životného prostredia

·        pokračovať v intenzívnej výučbe anglického jazyka s postupnosťou výučby anglického jazyka v základnej škole

·        rozširovať možnosti rozvíjať hudobný, tanečný, spevácky a výtvarný talent detí

Komunikáciu a spoluprácu s rodičmi pokladáme za  jednu z našich prioritných úloh. Škola je otvorená pri konzultácii a vyjadrovaní postrehov, požiadaviek, problémov a návrhov. Vítame rodičovskú otvorenosť a konštruktívnosť návrhov pri našej tvorivej výchovno-vzdelávacej práci.

Tešíme sa na spoluprácu  s rodičmi tých detí, ktoré navštevujú materskú školu, ale i nových detí, ktoré po prvý raz  čoskoro prekročia prah našej materskej školy .

Záujmová činnosť v materskej škole

·        každý mesiac je pre deti zabezpečených množstvo zaujímavých aktivít priamo v MŠ

·        krúžky v spolupráci so ZUŠ ( platené rodičmi v popoludňajších hodinách: výtvarný,    spevácky, baletná príprava, tanečná príprava, biblický krúžok, teória hudby

·        sezónne športové aktivity (platené rodičmi): plávanie, korčuľovanie, škola v prírode ..