O ŠKOLE

Chceme Vám touto formou podať aktuálne informácie o našej škole v školskom roku 2007/2008, pomôcť Vám zorientovať sa v štruktúre základnej a materskej školy, jej učebnom pláne, organizácii i základných pravidlách, ktorými sa riadime v každodennom  školskom kontakte s deťmi i zamestnancami.

V tomto školskom roku sa nám podarilo pokročiť v našich plánoch a aktivitách ďalej. Dobudovalo sa basketbalové a futbalové ihrisko, doskočisko, v novembri sme slávnostne otvorili ihrisko na florbal – malé futbalové ihrisko, zrekonštruovali sa toalety a sprchy v telocvični, toalety v školskej jedálni, vymaľovali sa triedy školského klubu detí, zborovne, šatne, otvorila sa nová školská knižnica, dokúpili sa pomôcky, knihy do knižnice, koberce, školský nábytok, opravila sa strecha na budove pavilónu B, otvorili sme bufet, prerobili sa priestory na poschodí materskej školy. Všetky tieto plány sa nám podarilo zrealizovať vďaka veľkej podpory Rady školy, Občianskeho združenia Bystrický svet najmenších a Občianskeho združenia rodičov ZŠ Hargašova, zriaďovateľa mestskej časti Záhorská Bystrica a Vás všetkých rodičov, ktorí nás podporujete a zaujímate sa o nás.

Od prvého ročníka pokračujeme vo vyučovaní cudzích jazykov - anglického jazyka - rozšírené vyučovanie cudzieho jazyka, naďalej sa venujeme informatike i rôznym environprojektom.Okrem toho si žiaci môžu svoje jazykové vedomosti rozširovať v popoludňajšej výučbe cudzích jazykov. Vytvorili sme im podmienky na zmysluplné trávenie voľného času v 15 záujmových útvaroch na našej škole, prípadne deti  môžu rozvíjať svoj talent vo výtvarnom, hudobnom a tento rok aj tanečnom odbore Základnej umeleckej školy, ktorá má detašované pracovisko v našej budove.

O Vaše deti sa stará kvalitný pedagogický zbor, máme mnoho nových kolegov - odborníkov, ktorí priniesli do našej školy nové nápady a skúsenosti.Teší ma, že naša spolupráca je na veľmi dobrej úrovni a verím, že nás i naďalej budete podporovať v našom úsilí pri skvalitňovaní výchovno-vzdelávacieho procesu a materiálno-technických podmienok školy.

PaedDr. Alena Jančeková - riaditeľka ZŠ s MŠ